Home / Ciekawe / Rodzaje paneli led

Rodzaje paneli led

Panele led sprawdzają się jako oświetlenie i z powodzeniem zastępują tradycyjne lampy. Wszędzie tam, gdzie liczy się funkcjonalność i prostota, można zamontować oświetlenie w postaci paneli led. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać ich rodzaj.

Panele natynkowe lub podtynkowe

Podtynkowe panele LED montuje się na etapie gładzi. Najczęściej wstawiane są w sufity, które zrobione są z płyt kartonowo-gipsowych. Wtopione w sufit panele sprawdzą się też w przypadku sufitów podwieszanych.

Panele natynkowe można zamontować wtedy, gdy sufit jest już gotowy i nie ma w planach obniżania jego konstrukcji. Panel led montuje się wtedy bezpośrednio do sufitu. Do każdego zestawu dołączone są kołki mocujące, które trzeba wkręcić w sufit. Poza tym w opakowaniu znajdują się również zaczepy mocujące do lampy.

Panele led na linkach

Panele spuszczane z sufitu na linkach sprawdzą się na dużych powierzchniach. Najczęściej montuje się je w biurach z wysokimi sufitami i takich, które mają większą powierzchnię.

W ten sposób można w nowoczesny sposób oświetlić stół konferencyjny lub biurka. Do montażu paneli led trzeba wykorzystać te linki, które są w zestawie, ponieważ gwarantują utrzymanie panela.

Kształt paneli led

Najczęściej spotykanymi panelami są panele kwadratowe (30 x 30 lub 60 x 60). Poza tym spotkać można też panele prostokątne (30 x 60), które pasują do wąskich korytarzy.

Na rynku dostępne są także panele okrągłe. Te kupuje się zwykle wtedy, gdy na danym suficie ma być zamontowany jeden punkt świetlny, a sam sufit nie jest zbyt duży. Średnica takiego panela wynosi bowiem maksymalnie 25-30cm.

Jak dopasować wielkość i kształt paneli do pomieszczenia?

Im większa jest powierzchnia sufitu, tym więcej światła potrzebuje dane pomieszczenie. W niedużych pokojach można wybrać mniejsze panele. Lepiej nawet kupić jest więcej mniejszych niż mniej dużych. Wszystko dlatego, że światło będzie wtedy równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni pokoju.

Nie powinno się łączyć w jednym pomieszczeniu paneli i różnych kształtach. Najlepiej też, by wszystkie miały ten sam rozmiar.

Check Also

Dobra inwestycja w przyszłość

Każdy przedsiębiorca dąży do tego, aby przyszłość jego firmy rysowała się w jak najpiękniejszych barwach. …