Home / Zdrowie i Uroda / Czy ubezpieczenie szkolne chroni dziecko w sposób kompleksowy?

Czy ubezpieczenie szkolne chroni dziecko w sposób kompleksowy?

Ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej sprzedawanych polis. Ubezpieczyciele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwili również zakupienie ubezpieczenia dedykowanego dzieciom i młodzieży uczącej się. Ubezpieczenie szkolne to ciekawa opcja, którą każdy rodzic czy opiekun powinien rozważyć. Czym jest?

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to opcja, o której rodzice i opiekunowie informowani są w pierwszych dniach nowego roku szkolnego. Ubezpieczenie szkolne oferowane w placówkach szkolnych to zazwyczaj ubezpieczeniowe grupowe. Wielu rodziców decyduje się na taką formę polisy, jednocześnie nie interesując się szczegółowymi warunkami zawieranej umowy. To błąd, gdyż ubezpieczenia grupowe najczęściej nie gwarantują wysokich kwot odszkodowania. Na szczęście takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe – możemy samodzielnie zainteresować się tematem ubezpieczenia szkolnego i wybrać polisę, która spełnia nasze oczekiwania. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolnemoże być zakupione praktycznie tuż po narodzinach dziecka – pozwala ono na ochronę dzieci i młodzieży do 26. roku życia. Warto również wspomnieć, że wbrew nazwie, ubezpieczenie szkolne chroni nie tylko w szkole czy podczas wycieczek szkolnych, ale też podczas drogi do i ze szkoły, w czasie popołudniowych zabaw, w czasie weekendów, wakacji czy ferii zimowych. Polisa taka jest ważna rok.

Jakie możliwości daje ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego to polisa podstawowa oraz klauzule, o które może zostać ona rozszerzona. Im szerszy zakres ochrony, tym większa pewność, że dziecko jest odpowiednio chronione. W klauzulach dodatkowych znaleźć można przede wszystkim zwrot kosztów zakupu lub wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego, zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych.

Check Also

Skuteczne urządzenia kosmetyczne do salonów kosmetycznych. Sprawdź nowości roku 2022! Zapoznaj się z ofertą PCZK

Wyposażenie salonu kosmetycznego w najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sprzęt medyczny, powinien być celem właścicieli, którzy chcą …