Home / Dom i Wnętrze / Prefabrykowane ściany betonowe – zalety i wady

Prefabrykowane ściany betonowe – zalety i wady

Aktualnie prefabrykowane ściany betonowe są coraz popularniejsze. Jakie zalety posiadają prefabrykowane ściany z betonu? Jakie są ich główne wady?

Prefabrykaty w budownictwie

Branża budowlana coraz częściej korzysta z gotowych elementów prefabrykowanych. Do tej kategorii zaliczają się także prefabrykaty betonowe, w tym między innymi ściany prefabrykowane betonowe.

Ściany betonowe z prefabrykatów to elementy posiadające określone kształty i wymiany, które są od razu gotowe do montażu. Mogą być pełne lub też mogą posiadać otwory okienne oraz drzwiowe. Są wykonywane zgodnie z indywidualnymi założeniami projektowymi.

Prefabrykaty betonowe tego typu posiadają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Używane są one między innymi do budowy:
– domów jednorodzinnych
– osiedli mieszkaniowych
– sklepów i centrów handlowych
– obiektów przemysłowych
– obiektów sportowych
– obiektów rolniczych
– peronów kolejowych

Betonowe ściany prefabrykowane – zalety

Najważniejszą zaletą elementów prefabrykowanych jest możliwość szybkiego wznoszenia obiektów o różnym przeznaczeniu. Gotowe prefabrykaty przywożone są na plac budowy, a potem montowane. W rezultacie czas prac może ulec maksymalnemu skróceniu. Dodatkowo, prace mogą być realizowane w różnych warunkach pogodowych.

Elementy prefabrykowane mogą być także dopasowane do konkretnych założeń projektowych. Najczęściej ich produkcja jest zlecana według projektu, ale do dyspozycji są także gotowe, ustandaryzowane betonowe ściany prefabrykowane. Ściany dostępne są w różnych wariantach – jako jednowarstwowe bez ocieplenia, dwuwarstwowe i trzywarstwowe z ociepleniem. Mogą posiadać także dekoracyjną fakturę na elewacji.

Warto także zaznaczyć, że prefabrykowane ściany betonowe oraz inne elementy prefabrykowane pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji.

Betonowe ściany prefabrykowane – wady

Należy jednak zaznaczyć, że prefabrykowane ściany betonowe posiadają także określone minusy, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze technologii budowy.

Przede wszystkim mogą być one trudne i droższe w transporcie. Dotyczy to głównie elementów ponadnormatywnych. Elementy te wymagają także odpowiedniego sprzętu ciężkiego na placu budowy do ich prawidłowego montażu.

Reasumując, prefabrykowana ściana betonowa to dzisiaj atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych prac budowlanych. W związku z tym z takimi elementami można spotkać się aktualnie coraz częściej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny prefabrykowane ściany betonowe.

Check Also

Czy wygodny zestaw tarasowy to dobry zakup?

Wśród licznych możliwości na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej wygodny zestaw tarasowy jest najchętniej wybierany. …