Home / Dom i Wnętrze / Czy patelnie ceramiczne mogą wpływać na jakość przygotowywanych posiłków?

Czy patelnie ceramiczne mogą wpływać na jakość przygotowywanych posiłków?

Smak smażonych potraw ceniony jest przez wielu z nas – niestety, smażone dania są zazwyczaj bardziej kaloryczne i pełne tłuszczu. Nie musimy jednak rezygnować z ulubionych dań – wystarczy zmienić kuchenną patelnię. Nowoczesne patelnie ceramiczne pozwolą na smażenie w sposób zdrowszy i szybszy. Jak to możliwe?

Patelnie ceramiczne – sposób na pyszne i zdrowsze dania!

Patelnie ceramiczne to prawdziwa rewolucja w naszej kuchni – pozwoli ona na smażenie ulubionych dań bez obaw o ich kaloryczność. Patelnie takie wykorzystują powłoki ceramiczne – dzięki nim możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co znacząco przekłada się na obniżenie kaloryczności danej potrawy. Powłoki zmniejszają również ryzyko przypalania ulubionych potraw, pozwalają na zachowanie ich chrupkości i doskonałego smaku. Powłoki ceramiczne są odporne na ścieranie, wysokie temperatury. Ich struktura pozwala na łatwe zachowanie czystości i czyszczenie powierzchni patelni. Patelnie nierzadko posiadają również aluminiowe dyski wbudowane w swoje dno – dzięki nim możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potraw. Atutem nowoczesnych patelni ceramicznych są także rączki i uchwyty – projektanci dbają o to, aby były odpowiednio profilowane i tworzone z tworzyw antypoślizgowych. Patelnie uzupełnimy też o doskonale dopasowane pokrywki ze szkła hartowanego. Wysokiej jakości patelnie ceramiczne znaleźć można w sklepie gerlach.pl.

Patelnie ceramiczne i garnki dedykowane na kuchenki indukcyjne

Czy posiadając kuchenkę indukcyjną, możemy zdecydować się na kupno patelni ceramicznej? Zdecydowanie tak. Konieczne jest jedynie znalezienie modelu oznaczonego symbolem cewki indukcyjnej. Garnki na kuchenki indukcyjne najczęściej tworzone są ze stali.

Check Also

Efektowne fotele rattanowe na balkon w stylu boho

  Szukasz wyposażenia na modny balkon w stylu boho? Nie mogłeś trafić lepiej! W klimat …

https://dowiedz-sie.com.pl/gdzie-dziecko-moze-nauczyc-sie-jezdzic-na-nartach/ https://eidola.org/iso-45001-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ https://bridge-o-rama.com/miedzynarodowa-norma-dla-produktow-medycznych/