Home / Ciekawe / Jakie są rodzaje spieniaczy do mleka?

Jakie są rodzaje spieniaczy do mleka?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli spieniaczy do mleka, dlatego też dość trudno jest wybrać najlepszy z nich. Aby dokonać udanego zakupu w pierwszej kolejności warto poznać największe zalety i wady poszczególnych modeli.

Ręczne spieniacze

Najprostszy jest oczywiście ręczny spieniacz do mleka, który cieszy się dużym zainteresowaniem od wielu lat. Ogromna popularność tego urządzenia wynika przede wszystkim z bardzo przystępnej ceny. Ręczne spieniacze są najlepszym wyborem dla osób, które chcą przygotować jedną albo dwie kawy.

Większość modeli dostępnych na rynku zasilanych jest zwykłymi paluszkami. Ręczne spieniacze do mleka zakończone są charakterystyczną końcówką z owalną sprężyną. To właśnie ten element odpowiada za spienianie mleka. Urządzenia tego typu są bardzo wygodne i łatwe w użytkowania, ale pamiętać należy o tym, że wymagają użycia dodatkowego naczynia do którego wlewa się mleko.

Tłokowe spieniacze

Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również tłokowe spieniacze do mleka. Największą zaletą urządzeń tego typu jest przede wszystkim to, że do działania nie potrzebują one źródła prądu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że mleko można spieniacz praktycznie wszędzie.

Tłokowy spieniacz do mleka, to tak naprawdę szczelnie zamknięty pojemnik, który posiada specjalny tłok przechodzący przez pokrywkę. Ręczne napędzane urządzenie powoduje spienienie mleka. Sprzęt tego typu sam w sobie jest pojemnikiem, dlatego też nie trzeba korzystać z dodatkowego naczynia. Spienione mleko można od razu przelać do kawy. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Elektryczne spieniacze do mleka

Na samym końcu warto wspomnieć o elektrycznych spieniaczach do mleka, które są tak naprawdę najbardziej zaawansowanymi urządzeniami. Spieniacze elektryczne mogą być zasilane bezpośrednio z gniazdka elektrycznego albo za pomocą baterii. Największą zaletą elektrycznych spieniaczy jest duża wydajność. Jest to idealny sprzęt dla osób, które często przygotowują koktajle mleczne albo chcą spienić mleko na zimno.

Ciekawą alternatywą dla elektrycznych spieniaczy są modele indukcyjne, które działają na podobnych zasadach. Jedyna różnica polega na tym, że do ogrzewania mleka używana jest indukcja.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl

Check Also

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do …

zobacz wiecje on.net.pl zobacz