Home / Dom i Wnętrze / Wybierz okna dźwiękoszczelne i ciesz się spokojem

Wybierz okna dźwiękoszczelne i ciesz się spokojem

Komfort w naszych domach zależy od wielu czynników – jednym z nich jest możliwość odizolowania się od natarczywego hałasu. Problem hałasu dotyczy przede wszystkim mieszkańców dużych miast, którzy narażeni są nie tylko na ruch uliczny, ale również bliskość lotnisk, centrów handlowych, stacji kolejowych. Rozwiązaniem tego zagadnienia mogą być okna dźwiękoszczelne. Co warto o nich wiedzieć?

Okna dźwiękoszczelne – rozwiązanie problemu hałasu

Długotrwały i nieustający hałas dobiegający nas zza okna może powodować nie tylko problemy z koncentracją czy odpoczynkiem, ale też negatywnie wpływać na jakość naszego snu i realnie pogarszać nasze zdrowie i samopoczucie. Nadmierny hałas uniemożliwia nam wypoczywanie, sprawia, że stajemy się nerwowi. Okna dźwiękoszczelne są dzisiaj jednym z najlepszych i rekomendowanych rozwiązań kiedy hałas staje się nie do zniesienia. Nowoczesne okna dźwiękoszczelne zaskoczą nas budową oraz swoimi parametrami.

Tak samo jak w przypadku współczynnika przenikania ciepła okna muszą spełniać odpowiednie normy względem hałasu. W przypadku okien dźwiękoszczelność mierzona jest w decybelach – klasyczne okna mogą pochwalić się dźwiękoszczelnością na poziomie 30dB. W przypadku typowych okien dźwiękoszczelnych parametr ten wzrasta nawet do 46dB!

Jak zbudowane są okna dźwiękoszczelne?

Wybierając okna dźwiękoszczelne stawiamy na innowacje. Oczywiście tajemnica tkwi w detalach. W przypadku okien dźwiękoszczelnych stosowane są zawsze trzy lub więcej szyb. Dzięki nim możliwe jest nie tylko izolowanie przed hałasem, ale i przed chłodem. Niezwykle istotne jest to, w jaki sposób szyby wklejane są w ramę – duża precyzja pozwala na stworzenie idealnej konstrukcji. Ważne są również uszczelki przylgowe – w przypadku okien dźwiękoszczelnych stosuje się ich przynajmniej trzy.

 

 

Check Also

Konsola do przedpokoju – prosty sposób na oryginalne wnętrze

Przedpokoje przez długi czas były niedoceniane i aranżowane na szybko, bez zastanowienia. Dzisiaj coraz więcej …

m2012.pl https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc-samochodu https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/