Home / Ciekawe / Adwokat – czy będzie potrzebny podczas sprawy rozwodowej?

Adwokat – czy będzie potrzebny podczas sprawy rozwodowej?

Decyzje o rozwodzie dojrzewają w nas długo – zazwyczaj są one spowodowane trwałym rozkładem małżeństwa, brakiem komunikacji z małżonkiem, rzadziej: niewiernością czy przemocą domową. Rozwód to zawsze olbrzymie obciążenie, dlatego warto pomyśleć o tym, jak się do niego przygotować. Jedną z najlepszych opcji, którą możemy wybrać, to zatrudnienie adwokata. Dlaczego?

Doświadczony adwokat na sali sądowej

Sprawy rozwodowe mogą trwać od kilku miesięcy nawet do kilku lat – wszystko zależne jest od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej, sytuacji rodzinnej oraz tego, czy małżonkowie wyrażają chęć porozumienia się. W przypadku rozwodów bez orzekania o winie małżonkowie najczęściej korzystają z pomocy mediatora, który pozwala na wspólne uporządkowanie spraw i dogadanie najważniejszych aspektów prawnych związanych z rozpadem małżeństwa – może być to podział majątku czy też określenie opieki nad małoletnimi dziećmi. O rozwodach przeczytasz więcej na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

W przypadkach bardziej skomplikowanych spraw obecność adwokata może okazać się niezbędna. Doświadczony adwokat przede wszystkim będzie bronił naszego dobrego imienia w sądzie, ale też będzie wspólnie z nami działam na rzecz założonych celów. Adwokat reprezentuje nas w sądzie, składa wnioski, zażalenia. Obecność adwokata z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i nastawienie w sądzie i sprawi, że poczujemy się znacznie pewniej.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Szukając adwokata warto kierować się poleceniami znajomych czy rodziny lub też wybrać kancelarię specjalizująca się w sprawach rodzinnych. Adwokat będzie chciał przede wszystkim wysłuchać naszej historii, kolejno jego zadaniem będzie jej bezstronna ocena. Adwokat ma ocenić nasze szanse na osiągnięcie założonych  celów przed sądem. To szczególnie ważne, kiedy ubiegamy się o alimenty.

 

 

 

 

Check Also

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do …