Home / Dom i Wnętrze / Jakie szafki łazienkowe wiszące będą najlepsze?

Jakie szafki łazienkowe wiszące będą najlepsze?

Wybór mebli do łazienki musi być podyktowany funkcjonalnością, estetyką oraz wytrzymałością. Wiele osób zastanawia się czy lepsze będą szafki łazienkowe wiszące czy jednak te, które będą stały na ziemi.

Funkcjonalna, klimatyczna łazienka

Łazienka jest pomieszczeniem gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Trzeba urządzić ją w odpowiedni sposób, w czym mogą pomóc nam specjalistyczne programy komputerowe, jeżeli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym. Szafki łazienkowe wiszące lub stojące nie powinny stanąć w pierwszej kolejności w naszym centrum zainteresowania. Pierwsze co musimy zrobić to dobór odpowiedniej kolorystyki. W tym przypadku do wyboru mamy całą gamę kolorystyczną – począwszy od jasnej bieli, przez zieleń, niebieski, żółty, po ciemne kolory w tym coraz bardziej lubianą czerń ze złotymi, srebrnymi dodatkami. 

Odporne szafki łazienkowe wiszące

Specjaliści mówią, że szafki łazienkowe wiszące są o wiele lepsze chociażby z dwóch powodów. Po pierwsze funkcjonalność – nie będzie problemu z wytarciem kurzu spod nich. Drugi powód to wilgoć od spodu. Możemy być pewni, że od spodu do szafki nie będzie dostawała się wilgoć. Przy czym należy pamiętać również o tym, żeby tylny korpus szafki był delikatnie cofnięty aby wilgoć nie atakowała naszych mebli również z tej strony. Stawiając na meble drewniane pamiętajmy również o tym, że muszą być one pokryte odpowiednim lakierem chroniącym nasze meble przed działaniem wody. Również metalowe części szafek muszą być zabezpieczone przed wilgocią oraz rdzą. 

Check Also

Meble Loftowe – Harmonijne Połączenie Stylów

Meble loftowe, będące synonimem unikalnej estetyki, mieszają w sobie elementy vintage z nowoczesnym designem, tworząc …