Home / Dom i Wnętrze / Jak dobrze umeblować kuchnię?

Jak dobrze umeblować kuchnię?

Kuchnia umeblowanie powinna zostać urządzona zgodnie z zachowaniem odpowiednich zasad ergonomii. Tylko dzięki temu pewne rzeczy (np. przyrządzanie potraw), w takim pomieszczeniu, będzie można wykonywać zdecydowanie szybciej, a do tego przyjemniej.

Kuchnia umeblowanie z odpowiednimi strefami

Żadnego kompletu nie można zakupić, jeżeli w pierwszej kolejności nie podzieli się całego pomieszczenia na odpowiednie strefy. To właśnie one decydują o zachowaniu zasad ergonomii w tym pomieszczeniu. O jakich dokładnie strefach jest mowa? Otóż, poczynając od początku, w kuchni powinna znaleźć się strefa:

  • zapasów – lodówka, zamrażarka i szafka na produkty, które nie wymagają przetrzymywania w warunkach chłodniczych,
  • przechowywania – szafki na garnki, naczynia i sztućce, a także całe małe AGD, które nie powinno stać na wierzchu,
  • zmywania – zlewozmywak, zmywarka, kosze na śmieci; nie każdy decyduje się na zmywarkę, która jak wiadomo, nie jest obowiązkowym elementem; aczkolwiek, bardzo pomocnym,
  • przygotowywania posiłków – wszystkie blaty robocze z wyspą (jeżeli została ona umieszczona w kuchni),
  • gotowania – kuchenka, piekarnik, mikrofalówka; nad samą kuchenką należy powiesić również okap, który pomoże w pozbywaniu się przykrych zapachów.

Tak mniej więcej powinna prezentować się kuchnia umeblowanie – niezależnie od jej rozmiarów. Każde pomieszczenie da się tak zaplanować, aby wszystkie strefy mogły znaleźć tam swoje miejsce – co na pewno zostanie docenione przez wszystkich użytkowników danego pomieszczenia. 

 

Check Also

Czy wygodny zestaw tarasowy to dobry zakup?

Wśród licznych możliwości na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej wygodny zestaw tarasowy jest najchętniej wybierany. …