Home / Dom i Wnętrze / Jak dobrze umeblować kuchnię?

Jak dobrze umeblować kuchnię?

Kuchnia umeblowanie powinna zostać urządzona zgodnie z zachowaniem odpowiednich zasad ergonomii. Tylko dzięki temu pewne rzeczy (np. przyrządzanie potraw), w takim pomieszczeniu, będzie można wykonywać zdecydowanie szybciej, a do tego przyjemniej.

Kuchnia umeblowanie z odpowiednimi strefami

Żadnego kompletu nie można zakupić, jeżeli w pierwszej kolejności nie podzieli się całego pomieszczenia na odpowiednie strefy. To właśnie one decydują o zachowaniu zasad ergonomii w tym pomieszczeniu. O jakich dokładnie strefach jest mowa? Otóż, poczynając od początku, w kuchni powinna znaleźć się strefa:

  • zapasów – lodówka, zamrażarka i szafka na produkty, które nie wymagają przetrzymywania w warunkach chłodniczych,
  • przechowywania – szafki na garnki, naczynia i sztućce, a także całe małe AGD, które nie powinno stać na wierzchu,
  • zmywania – zlewozmywak, zmywarka, kosze na śmieci; nie każdy decyduje się na zmywarkę, która jak wiadomo, nie jest obowiązkowym elementem; aczkolwiek, bardzo pomocnym,
  • przygotowywania posiłków – wszystkie blaty robocze z wyspą (jeżeli została ona umieszczona w kuchni),
  • gotowania – kuchenka, piekarnik, mikrofalówka; nad samą kuchenką należy powiesić również okap, który pomoże w pozbywaniu się przykrych zapachów.

Tak mniej więcej powinna prezentować się kuchnia umeblowanie – niezależnie od jej rozmiarów. Każde pomieszczenie da się tak zaplanować, aby wszystkie strefy mogły znaleźć tam swoje miejsce – co na pewno zostanie docenione przez wszystkich użytkowników danego pomieszczenia. 

 

Check Also

Jaki duży zestaw ogrodowy do nowoczesnego ogrodu wybrać?

Przydomowy ogród warto zaaranżować w taki sposób, aby móc w ciepłe dni odpoczywać blisko natury. …