Home / Zdrowie i Uroda / Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Coraz większa rzesza osób korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dbanie o siebie stało się popularne nie tylko wśród pań, ale również panów. Rosnąca liczba salonów pojawiających się na rynku, przystępne ceny i szeroka oferta różnorodnych, nieinwazyjnych kuracji zapewniających naturalne efekty sprawia, że wizyty w ekskluzywnych gabinetach nie są domeną jedynie uprzywilejowanej garstki osób. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej innowacyjnym kuracjom, które cieszą się największą popularnością – zabiegom z użyciem lasera frakcyjnego.

Nowoczesne zabiegi laserowe – dla kogo?

Nowoczesne urządzenia do medycyny estetycznej dają nam szansę na szybkie i trwałe usunięcie wszelkich niedoskonałości. Innowacyjne kuracje z użyciem aparatury emitującej wiązkę lasera frakcyjnego polecane są osobom borykającym się z nieestetycznymi zmianami na skórze – przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi i przerostowymi, cellulitem. Dobroczynny laser jest również tajną bronią w walce o idealnie napiętą, pozbawioną zmarszczek i bruzd cerę.

Jak to działa?

Pożądany wpływ na skórę lekarze osiągają dzięki zjawisku fototermolizy frakcyjnej. Emitowany przez nowoczesną aparaturę laser wnika w głąb tkanek i podgrzewa znajdującą się w nich wodę. Wydzielone ciepło prowadzi do powstawania mikrouszkodzeń wokół zmiany, której chcemy się pozbyć. W efekcie aktywują się naturalne procesy naprawcze – skóra zaczyna się regenerować, a z jej powierzchni znikają wszelkie niedoskonałości. Na pełne efekty kuracji pacjent musi poczekać nierzadko i kilkanaście tygodni. Warto mieć jednak świadomość, że rezultat będzie naprawdę satysfakcjonujący.

Przeciwwskazania

Do wykonania kuracji z użyciem lasera frakcyjnego, jak do każdego zabiegu ingerującego w nasze ciało, istnieją pewne przeciwskazania. Do czynników wykluczających z zabiegu zaliczamy łuszczycę i choroby nowotworowe, bielactwo, padaczkę, cukrzycę, posiadanie rozrusznika serca. Z kuracją wstrzymać się będą musiały również osoby przyjmujące leki zmniejszające krzepliwość krwi, antybiotyki o działaniu fotouczulającym, antydepresanty oraz retinoidy.

Check Also

Lifting nićmi PDO – idealne napięcie skóry bez użycia skalpela

Marzysz o podniesieniu opadających policzków i pozbyciu się zmarszczek, ale obawiasz się zabiegów chirurgicznych? Wypróbuj …