Home / Dom i Wnętrze / Pergola ogrodowa na tarasie

Pergola ogrodowa na tarasie

Pergola ogrodowa na tarasie może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wielu osób. Jeżeli ktoś chce nadać jej lekkości i przy jej pomocy hodować rośliny, to powinien zdecydować się na konstrukcję budowlaną, która nie będzie w pełni osłonięta.

Dekoracyjna pergola ogrodowa

Zanim zaczniemy projektować samodzielnie taką konstrukcje pomyślmy w pierwszej kolejności jak ma ona wyglądać? Jakie funkcje ma spełniać nasza pergola ogrodowa? Czy ma ona zapewnić nam schronienie przed ewentualnym deszczem? Często bywa tak, że inwestor wykonuje łączone zadaszenie tarasowe z pergolą lub też decyduje się na oddzielenie tych dwóch konstrukcji budowlanych. Wszystko zależy od rozmiarów ogrodu i możliwości jakie zielona przestrzeń nam daje. Dekoracyjna pergola może służyć do podwieszania nie tylko roślin ale także lamp, makram i lamp, dzięki czemu przyjemnie będzie się siedziało również pod nią wieczorami.

Jak dobierać materiały budowlane?

Na rysunku powinniśmy zaznaczyć sobie rozstawienie belek, które w przypadku pergoli nie mogą być gęsto skupione. Pomiędzy jedną a drugą belką zawsze musi pozostać chociaż trochę miejsca wolnego. Drewno na taką konstrukcję budowlaną warto zamówić w tartaku, gdzie mają różne materiały w dowolnej kolorystyce. Kupując w takim miejscu drewno możemy liczyć również na mniejszą cenę. Sklepy zawsze naliczają sobie marżę. Wszystkie deski zawsze muszą być odpowiednio oszlifowane, ugruntowane, olejowane, dzięki czemu uda im zapewnić dłuższą żywotność a nasza pergola ogrodowa będzie nas dłużej cieszyła. 

Check Also

Czy wygodny zestaw tarasowy to dobry zakup?

Wśród licznych możliwości na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej wygodny zestaw tarasowy jest najchętniej wybierany. …