Domy kanadyjskie tworzone są z naturalnego surowca budowlanego – drewna. Materiały użyte do produkcji takiego domu muszą być specjalnie przygotowane (czasem nawet przez kilka lat są suszone), dzięki czemu każdy inwestor będzie miał pewność odnośnie solidności i wytrzymałości domu.
Domy kanadyjskie – fundamenty
Domy kanadyjskie mają specjalne fundamenty, które za oceanem nazywa się “crawl space”. W polskim “pełzająca przestrzeń” jest dokładnie fundamentem ze stropem drewnianym. Po wykonaniu wykopów i zbrojeniu ław fundamentowych wylewa się beton a potem doprowadza się izolację poziomą. Wszystkie ściany fundamentowe muszą być zaizolowane specjalnym preparatem. Cały szkielet montowany jest na placu budowy. Prefabrykaty przygotowane są w specjalnych firmach, które dowożą całość we wskazane miejsce. Szkielet domu obejmuje wykonanie konstrukcji razem z podłogą, ścianami, schodami oraz dachem.
Stan surowy
Po wykonaniu takich prac musimy zadbać w następnej kolejności o wprowadzenie poszyć i pokryć. Folia dachowa montowana jest na połaci dachu. Z kolei wiórowa płyta OSB/3 stanowi płytę poszycia ściany. Wiatroizolacja jest koniecznością na ścianach zewnętrznych naszego domu. W zależności od wykonawcy stan surowy zamknięty obejmuje również wykonanie obróbek blacharskich, pokrycia dachu, wykonanie stolarki okiennej oraz drzwiowej a także montaż odpowiednich rynien. Czy będą wykonane dalsze prace, czy też nie – to już zależy od inwestora. Nie można jednak zapominać, że domy kanadyjskie należy jak najszybciej wykończyć aby móc w nich zamieszkać.