Home / Dom i Wnętrze / Tani i drogi materac 160×200 do spania

Tani i drogi materac 160×200 do spania

Jak w każdej branży znaleźć można tanie i drogie materace do spania do kupienia samodzielnie bez łóżka. Czy cena zawsze równa jest wysokiej jakości? Czy niska cena za materac 160×200 oznacza to, że nigdy nie będziemy mogli się wyspać? Warto przyjrzeć się temu tematowi.

Tani i solidny materac 160×200 na łóżko

Do tanich materacy zaliczyć na pewno należy materac 160×200 piankowy lub ten, który wykonanych jest ze sprężyn znajdujących się w osobnych kieszeniach. Oba rodzaje mają różne systemy, typy i poziomy twardości. Kręgosłup znajdzie w nich solidne oparcie, aczkolwiek nie jest ono tak mocne, jak w przypadku materacy hybrydowych. Do zalet materaca sprężynowego – kieszeniowego należy zaliczyć fakt, że uzyskał on status materaca rehabilitacyjnego pozytywnie wpływającego na nasz kręgosłup, a tym samym na samopoczucie. Warto stosować go w celach profilaktycznych

Drogie materace do sypialni

Do najdroższych materacy należą modele lateksowe i hybrydowe będące odkryciem ostatnich naszych czasów. Cena za jeden materac hybrydowy rozpoczyna się już od trzech tysięcy złotych. Czy każdy z nas może przeznaczyć taką kwotę na zakup materaca? Niestety, ale nie. Lateks korzystnie wpływa na nasze plecy, oraz (ciekawostka!) na nasz układ krwionośny. Hybryda (połączenie materaca piankowego i sprężynowego) jest najlepszą propozycją do sypialni zapewniającą nam zdrowy sen przez bardzo długi czas. Niezależnie od ceny pamiętajmy o tym, aby testować materac 160×200 jaki ma znaleźć się na dłużej w naszej sypialni. 

Check Also

Konsola do przedpokoju – prosty sposób na oryginalne wnętrze

Przedpokoje przez długi czas były niedoceniane i aranżowane na szybko, bez zastanowienia. Dzisiaj coraz więcej …