Home / Dom i Wnętrze / Całoroczne domy z drewna do zamieszkania

Całoroczne domy z drewna do zamieszkania

Domy z drewna to inwestycja budowlana na którą stawia coraz więcej deweloperów prezentując swoim klientom domy jednorodzinne zaprojektowane w technice szkieletowej. Drewniane domy powstające z prefabrykatów to szybka i tania inwestycja budowlana. 

Pasywne domy z drewna

Wiele osób zauważa, że przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z całkowitą rekuperacją domy z drewna mogą osiągnąć status domów pasywnych. Należy jednak zadbać o odpowiednią szczelność oraz wykonać podwójną termoizolację (na zewnątrz i wewnątrz szkieletu drewnianego). Zastosowanie materiałów z drewna o niskiej wilgotności (poniżej 15%) nie oznacza, że nie można osiągnąć odpowiednich standardów energooszczędności. Aby móc mówić o pasywnym, drewnianym domu z drewna należy również zastosować odpowiedni system ogrzewania wykorzystujący odnawialne źródła energii. Drewniane domy budowane są w bardzo zimnym klimacie, gdzie świetnie się sprawdzają.

Jak wygląda dom drewniany?

Wiele osób kojarzy domy z drewna z belami wyeksponowanymi na zewnątrz. Tak, to prawda, że są takie domy, jednak wcale nie muszą one tak wyglądać. Co więcej swoim wyglądem nie muszą one odbiegać od zwykłych domów murowanych, jeżeli wykona się odpowiednie ocieplenie i otynkowanie. Na zewnątrz budynków często użytkowana jest oblicówka drewniana, okładzina ceglana lub też płytki klinkierowe, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawy efekt ścian trójwarstwowych. Można również postawić na drewniane wykończenia, dzięki czemu powstaną ciekawe wizualizacje architektoniczne. 

Check Also

Konsola do przedpokoju – prosty sposób na oryginalne wnętrze

Przedpokoje przez długi czas były niedoceniane i aranżowane na szybko, bez zastanowienia. Dzisiaj coraz więcej …

live url zobacz https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa