Home / Motoryzacja / Ubezpieczenie wkładu własnego – istotne zagadnienie przy wynajmowaniu samochodu

Ubezpieczenie wkładu własnego – istotne zagadnienie przy wynajmowaniu samochodu

Wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy samochodu to opcja coraz chętniej wybierana. Dotyczy ona zarówno osób wyjeżdżających na wakacje i chcących poruszać się niezależnie, ale też wyjazdów firmowych czy też wynajmu długoterminowego zamiast kupna czy leasingu. Wypożyczając, warto wiedzieć, czym jest ubezpieczenie wkładu własnego.

Ubezpieczenie wkładu własnego podczas wynajmu samochodu

Wynajem samochodu w Polsce nie jest skomplikowanym zagadnieniem. Aby móc wynająć samochód konieczne jest jedynie spełnienie kilku wymogów (mogą się one nieco różnić dla różnych wypożyczalni). Zasadniczo wymaga się, aby kierowca posiadał minimum 21 lat, posiadał kilkuletnie doświadczenie za kółkiem, miał ważne prawo jazdy dla konkretnej kategorii pojazdów. Istotne jest okazanie dowodu osobistego i opłacenie samochodu kartą kredytową. W czasie podpisywania umowy najmu konieczne jest dokładne zapoznanie się z warunkami, np. czy samochód mogą prowadzić inne osoby posiadające wymagane uprawnienia. Samochody w wypożyczalniach muszą mieć ważne OC, wypożyczalnie decydują się także na objęcie samochodów polisą AC. Amortyzację kwot wypożyczalnia rekompensuje sobie poprzez wkład własny, czyli popularną kaucję, która uiszczamy w czasie wypożyczenia. Czy możliwe jest ubezpieczenie wkładu własnego?

Sprawdź ubezpieczenie wkładu własnego i chroń swój portfel

Ubezpieczenie wkładu własnego to względnie niewielki koszt (kilkadziesiąt złotych), który pozwala na odzyskanie całej kaucji w razie uszkodzenia samochodu. Ubezpieczenie wkładu własnego zakupy… podczas wypożyczania samochodu – ubezpieczalnie zaproponują taką ofertę i przedstawią gotowe formularze. W przypadku podpisania ubezpieczenia wkładu, kaucja nie jest pobierana, ale może się też okazać, że samo ubezpieczenie nie obejmuje niektórych uszkodzeń, np. uszkodzonej szyby czy opony.

 

 

Check Also

Pielęgnacja samochodu na najwyższym poziomie. Najlepsze na rynku kosmetyki samochodowe dostępne w sklepie motoryzacyjnym DbamToMam.pl

Dbasz o czystość we wnętrzu auta? Chcesz, aby równie pięknie wyglądało na zewnątrz, co w …