Home / Motoryzacja / Najlepsze preparaty do Twojego samochodu znajdziesz na DbamToMam.pl. Ciesz się sprawniejszym pojazdem z olejami do silników znanych marek

Najlepsze preparaty do Twojego samochodu znajdziesz na DbamToMam.pl. Ciesz się sprawniejszym pojazdem z olejami do silników znanych marek

DbamToMam to sklep motoryzacyjny, w ofercie którego znajdziesz wiele kosmetyków, chemii i akcesoriów do tego, aby zadbać o swój pojazd. Zgromadziliśmy w jednym miejscu najlepsze marki z branży motoryzacyjnej, abyś miał w czym wybierać i rzadziej odwiedzał mechanika. Zobacz na własne oczy, jak potrafią działać preparaty Dbam To Mam. Pomożemy Ci wybrać olej silnikowy dedykowany do konkretnego modelu, a także doradzimy, w jaki sposób dbać o wnętrze auta, aby wyglądało, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Poznaj produkty, które zadbają o Twój pojazd.

Oleje silnikowe, czyli na co zwracać uwagę przy zakupie?

Olej silnikowy jest zabezpieczeniem jednostki napędowej, który zapewnia jej prawidłową pracę chroni elementy znajdujące się w komorze, a także chłodzi je, co ma wpływ na późniejszą pracę silnika. Pełni on niezwykle ważne funkcje w samochodzie, dlatego przy zakupie nie powinniśmy sugerować się jedynie ceną. Najważniejszymi parametrami są klasa lepkości oraz oznaczenia API i ACEA. To one podpowiadają nam, który preparat nadaje się do silników diesla, benzynowego lub z instalacją LPG. Na przykład oleje syntetyczne 5W40 z powodzeniem mogą być używane zimną oraz w lecie i jest on powszechnie stosowany w krajach o klimacie umiarkowanym. 

Oleje silnikowe do motocykla – baza i skład zapewnią najlepszą trwałość

Oleje motocyklowe chronią cały układ, skrzynię biegów i sprzęgło przed przegrzaniem, tarciem i gromadzącymi się wewnątrz zanieczyszczeniami. Z racji tego, że panują tam bardzo wysokie temperatury, olej motocyklowy jest najważniejszym płyn eksploatacyjnym. Dzięki nasyceniu formulacji dodatkami uszlachetniającymi zachowuje dobrą kondycję poszczególnych elementów i optymalne warunki do pracy. 

Jaki olej do silnika motocykla będzie najlepszy? Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i marki, ale przede wszystkim wzorować się na zaleceniach producenta jednośladów, który podpowiada nam, jaka klasa lepkości i gęstości będzie najodpowiedniejsza. 

Check Also

Mały, miejski Hyundai – poznaj i10!

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do …