Home / Zdrowie i Uroda / Kilka porad plażowych na temat strojów kąpielowych

Kilka porad plażowych na temat strojów kąpielowych

Kostium kąpielowy więcej odsłania, niż chroni przed słońcem i wzrokiem. Dlatego tak ważne jest idealne dobranie do figury. Stroje kąpielowe mają wiele form podstawowych i niezliczone ilości stylizacji. I nie będzie problemu ze stworzeniem zestawów na nadchodzący sezon letni. Ważne, aby zachować wyczucie i niepotrzebnie nie szarżować z niesprawdzonymi pomysłami.

Klasyczna jednoczęściówka

Stroje kąpielowe to absolutna klasyka gatunku. Po sezonie lub dwóch przerwy zawsze wracają odświeżone i niezmiennie przydatne. Warto mieć alternatywę i zabierając jednoczęściowy strój na plażę wiedzieć, że ma się w obwodach najbardziej klasyczne z konwencjonalnych rozwiązań stylistycznych. W tym przypadku ultrakonserwatyzmu zawiera się prawda wypróbowana przez wiele pokoleń, że to, co zakryte kusi o wiele bardziej, bo działa silniej na wyobraźnię.

Kostiumy dwuczęściowe

W tym układzie zestawiania pomimo niewielkiej powierzchni garderoby, stroje kąpielowe mają wiele do zaoferowania. Istnieją dodatki, które pomogą modelować figurę.

Falbanki w staniku pozwalają powiększyć go, jeśli modelka ma niewielki biust. A gładkie i ciemniejsze materiały w staniku zabudowanym tak, by nie powodował dużych kontrastów w postrzeganiu rozmiarów i dodatkowo ozdobionym np. deseniem z liści na powierzchni tkaniny, mogą odwrócić uwagę od obfitości kształtów, które skutecznie skryją się za miseczkami stanika.

Szykownym rozwiązaniem są fantazyjne sznurowania uzupełniające strój kąpielowy. Jednak i ten sposób zdobienia ma swoje ograniczenia. Wymyślne węzły i siatki łączące stanik z dołem kostiumu polecane są dla figury w rozmiarach od S do L. Panie plus size powinny unikać wiązań w kostiumie w okolicach talii, by nie prowokować nieodpowiednich skojarzeń. Dla większych rozmiarów strojów kąpielowych poleca się zastosowanie splotów z makramy w górnej części figury. Splot zakrywający częściowo dekolt uwypukli górne partie ciała. Godnym uwagi rozwiązaniem jest wiązanie łączące stanik z opaską wokół szyi. Bez ograniczeń można stosować wiązania w tylnej części kostiumu. Uwaga dotyczy zarazem jedno- i dwuczęściowych strojów.

Do pełni zestawu brak już tylko dodatków

Chcemy tu wspomnieć o dwóch modelach odzieży idealnie pasujących na plażę.

Pareo – chusta opasująca ciało poniżej talii dla pań o zbyt obfitych kształtach bioder jest wybawieniem.

Wdzianko oversize – pyszne rozwiązanie na spacer na plażę w kostiumie kąpielowym pod przykryciem wdzianka, które dopasowuje się do każdego rozmiaru i dla chcących ukryć co nieco z kształtów jest idealnym rozwiązaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Check Also

Lifting nićmi PDO – idealne napięcie skóry bez użycia skalpela

Marzysz o podniesieniu opadających policzków i pozbyciu się zmarszczek, ale obawiasz się zabiegów chirurgicznych? Wypróbuj …

https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html m2012.pl ptastate.org