Home / Dom i Wnętrze / Garnki, patelnie i noże, które zmienią podejście do gotowania

Garnki, patelnie i noże, które zmienią podejście do gotowania

Chcąc codziennie odkrywać w kuchni nowe smaki i potrawy konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie kuchenne. Podstawą są oczywiście garnki, patelnie oraz noże – znajdziemy je o topowych producentów. oferowane produkty tworzone są z najwyższa precyzją i z dbałością o detale. Które z nich sprawdzą się najlepiej w naszych kuchniach?

Patelnie – smażenie jest przyjemnością!

Smażone potrawy są jednymi z najbardziej lubianych. Ze względu na ich kaloryczność nie powinniśmy jednak spożywać ich zbyt często. Dla smakoszy i tych, którzy cenią sobie rozkosze podniebienia przygotowano patelnie ceramiczne. Dzięki zastosowaniu ceramicznych powłok możliwe stało się smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, a tym samym: zmniejszenie kaloryczności przygotowywanych potraw. Powłoki ceramiczne to także gwarancja, że potrawy nie będą przywierać do dna patelni.

Noże dopasowane do konkretnych potrzeb

Szukając idealnego noża kuchennego najczęściej sugerujemy się ceną, nie zwracając uwagi na parametry czy też na materiały. To błąd. Obecnie producenci oferują nam wiele interesujących noży, które pozwolą nam na większą wygodę w kuchni.

Jakie noże wybierane są najchętniej? Nóż szefa kuchni to strzał w dziesiątkę, kiedy szukamy funkcjonalnego produktu dopasowanego do różnych potrzeb. Duże noże kuchenne posiadają zazwyczaj 7-8 cali, przez co bez trudu pokroimy warzywa, mięso, rybę. Nóż tego typu zaopatrzono w ostrze ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, wanadu lub molibdenu. Dodatek pierwiastków sprawia, że stal jest odporna na rdzę, ale również na kruszenie. Zyskuje też pewien stopień elastyczności.

Szukając kilku noży warto postawić na zestaw noży w stojaki – obecnie producenci zaoferują nam wiele ciekawych kompletów w stojakach metalowych czy z naturalnego drewna. Zestaw noży pozwoli na dopasowanie konkretnego narzędzia do rodzaju pracy w kuchni.

 

 

Check Also

Meble Loftowe – Harmonijne Połączenie Stylów

Meble loftowe, będące synonimem unikalnej estetyki, mieszają w sobie elementy vintage z nowoczesnym designem, tworząc …