Home / Ciekawe / Donice Lechuza – prosta pielęgnacja roślin

Donice Lechuza – prosta pielęgnacja roślin

Pielęgnacja roślin wymaga i czasu, i pracy, i poświęcenia. Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi okazami trzeba każdemu gatunkowi roślin zapewnić odpowiednie podłoże, optymalną ilość światła, wystarczającą ilość wody i substancji odżywczych.

Sprytne rozwiązania Lechuza

Są fascynaci, którzy mają odpowiednią wiedzę i ilość czasu, by we wspomniany wyżej sposób pielęgnować kwiaty. Są też tacy, którzy kochają kwiaty, a czasu na wszystkie zabiegi mają trochę mniej. Albo są też powierzchnie (biura, gabinety, korytarze, tarasy, balkony), w których stoją piękne okazy roślin, a opieka nad nimi odbywa się z doskoku, czyli najczęściej podlewa je ekipa sprzątająca. Jak mieć wzbudzające podziw kwiaty bez narażanie ich na uschnięcie? Dobrym rozwiązaniem będą donice Lechuza z wyjmowaną wkładką na roślinę oraz systemem nawadniania.

Donice Lechuza

Doniczki wykonane są z tworzywa sztucznego – niemiecki producent wykorzystuje do wytwarzania form najwyższej jakości granulat polipropylenowy (PP), który pokrywa specjalnym lakierem. Technologia ta pozwala na uzyskanie doskonałych efektów wytrzymałościowych – donice Lechuza są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. opady deszczu, śniegu oraz mrozu, promieniowanie UV i efektów wizualnych – w zależności od koloru niektóre doniczki mają metaliczną lub ceramiczną powłokę. Struktura materiału w doniczkach jest wyjątkowo odporna na wszelkie pęknięcia, złamania oraz stłuczenia, dlatego z powodzeniem można stosować je na zewnątrz.

Drugą dość istotną zaletą, dzięki której, Lechuza jest postrzegana jako innowacyjna firma produkująca doniczki, jest wyjmowany wkład, co oznacza ni mniej ni więcej łatwiejsze przesadzanie. Poręczny wyjmowany wkład bardzo ułatwia przeprowadzanie zabiegów i operacji pielęgnacyjnych m.in.wymianę roślin, sadzenie, transportowanie w celu np. przezimowania. I wreszcie trzecia zaleta – system nawadniania. Po umieszczeniu w doniczce systemu nawadniania (denko separujące, kanał wlewowy i wskaźnik poziomu wody) warstwy drenażowej LECHUZA PON, ziemi ogrodniczej oraz roślin, po upływie ok. 6 miesięcy, rośliny w zasadzie odżywiają się same przez ok. 12 tygodni. Gdy woda w zbiorniczku osiągnie poziom minimum, zbiornik należy uzupełnić.

Doniczki Lechuza wśród innych donic stanowią klasę premium. Warto poświęcić czas na ich znalezienie i warto wydać na ich zakup nieco więcej pieniędzy, by hodować rośliny przy minimalnym wysiłku. Piękny okaz rośliny w pięknej doniczce to wyjątkowa ozdoba wnętrza, która zachwyci każdego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Check Also

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do …