Home / Dom i Wnętrze / Jakie zestawy mebli na taras wybrać?

Jakie zestawy mebli na taras wybrać?

Stworzenie własnej przestrzeni wypoczynkowej nie jest trudne  – pomogą nam w tym zestawy mebli na taras i propozycje najlepszych producentów. Jakie rozwiązania wybrać, by nasz taras był dla nas przestrzenią do odpoczynku i relaksu? Z pewnością warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę oferowanych kompletów, ale i na ich trwałość.

Zestawy mebli na taras – klasyczny technorattan w nowej odsłonie

Meble technorattanowe są nam doskonale znane: dzisiaj producenci proponują je nam w zupełnie nowej, odmienionej wersji. Dzisiaj zestawy mebli na taras z technorattanu odznaczają się pięknym designem, szeroką paletą kolorów. Dzięki nim możliwe będzie stworzenie zarówno niewielkiego zakątka kawowego, jak i miejsca, gdzie podamy bliskim wspaniały obiad czy kolację.

Czym odznaczają się zestawy mebli na taras z technorattanu? Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, które malowane są proszkowo. Taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Lekka struktura sprawia, że finalna waga mebla nie jest wysoka. Wierzch mebla pokrywa technorattanowa plecionka wykonana z materiału syntetycznego – do złudzenia przypomina ona klasyczne włókno rotangowe. Zestawy mebli na taras wykonane z technorattanu zapewnią wysoki poziom komfortu i wygody, zaskoczą nas także wysoka odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Jak chronić zestawy mebli na taras?

Chcąc jak najdłużej cieszyć się meblami tarasowymi warto zastanowić się nad ich skuteczną ochroną w okresie jesieni i zimy. Zestawy mebli na taras powinny być schowane pod pokrowcami dostępnymi także u producentów mebli outdoorowych. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają wilgoci, kurzu, pozwalają jednak na swobodną cyrkulację powietrza.

 

 

Check Also

Czy wygodny zestaw tarasowy to dobry zakup?

Wśród licznych możliwości na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej wygodny zestaw tarasowy jest najchętniej wybierany. …