Home / Ciekawe / Toczek do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Toczek do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Wygodny toczek do jazdy konnej to element, którego nie można pominąć podczas przygotowywania się do pierwszych lekcji jazdy konnej. Toczek, czyli po prostu kask jeździecki, pozwala na skuteczną ochronę głowy w czasie treningów na padoku czy też jazdy terenowej. Jak dobrać odpowiedni toczek? Co wziąć pod uwagę?

Wygodny toczek do jazdy konnej

Podstawą w wyborze toczka do jazdy konnej jest bez wątpienia wygoda. Pierwszym krokiem może być zmierzenie obwodu głowy i sprawdzenie tabele rozmiarowe różnych producentów odzieży i dodatków jeździeckich. Kupując toczek do jazdy konnej warto przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, który z nich „leży” najlepiej. Warto pamiętać, że producenci mogą w różnych sposób profilować proponowane kaski. Jeśli wybrany kask uwiera, koniecznie przymierzmy kilka innych modeli. Nowoczesne kaski jeździeckie tworzone są z wysokiej jakości materiałów syntetycznych – skorupy są trwałe, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wnętrze kasku może być wyściełane gąbkami czy tkaninami, które poprawią komfort w czasie wielogodzinnej jazdy – gąbki są wyciągane, co pozwala na ich pranie i utrzymanie w czystości. Nie bez znaczenia jest budowa kasku – w skorupie nierzadko umieszcza się niewielkie, otwarte tunele, które pozwalają na swobodny wlot powietrza pod kask i wentylowanie głowy. To szczególnie ważne w okresie lata!

Toczek do jazdy konnej zawsze zapięty pod szyją!

Warto zwrócić uwagę na to, że toczek do jazdy konnej posiada regulowane paski. Pozwalają one na stabilne dopasowanie toczka do kształtu głowy. Niezapięty toczek nie chroni w czasie upadku! Atutem toczków są bez wątpienia niewielkie daszki, które pozwalają na ochronę oczu przed silnym słońcem. Toczek do jazdy konnej dostępny jest w kilku kolorach, może być dedykowany dla dzieci, nastolatków czy osób dorosłych.

Check Also

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do …