Home / Ciekawe / Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do regularnego tankowania. Każdy samochód należy konserwować, wykonywać niezbędne naprawy, zlecać przeglądy i corocznie ubezpieczać. Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Sprawdź!

OC – podstawowe ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Zgodnie z prawem, każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi być objęty podstawowym ubezpieczeniem OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co ciekawe, zakres OC reguluje ustawa. Oznacza to, że każde towarzystwo oferuje niemal identyczne warunki swoim klientom. Mimo tego, ceny usług poszczególnych towarzystw wyraźnie się od siebie różnią.

Ile zapłacisz za OC? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników związanych z pojazdem (marką, modelem, rokiem produkcji, mocą, pojemnością silnika) oraz kierowcą (wiekiem, doświadczeniem za kierownicą, miejscem zamieszkania). Najwięcej za OC zapłacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy niemający na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę. Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, sprawdź oferty poszczególnych towarzystw. Nieocenioną pomocą w poszukiwaniu najtańszego ubezpieczenia są internetowe porównywarki.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Wysokość składki rośnie, kiedy zdecydujesz się na poszerzenie podstawowej polisy OC o dodatkowe pakiety – AC, assistance, NNW. W tym przypadku na cenę usługi wpływają również wybrane warunki. Im lepszą ochronę chcemy mieć, tym wyższa będzie składka.

 

 

Check Also

Dobra inwestycja w przyszłość

Każdy przedsiębiorca dąży do tego, aby przyszłość jego firmy rysowała się w jak najpiękniejszych barwach. …