Home / Ciekawe / Narty Rossignol a aspekt ekonomiczny w czasach kryzysu

Narty Rossignol a aspekt ekonomiczny w czasach kryzysu

Powszechnie uważa się, że narty Rossignol należą do grupy produktów luksusowych i dostosowanych do potrzeb najbardziej wymagających Klientów. Jest w tym trochę prawdy, aczkolwiek obecna sytuacja gospodarcza pokazała, że do końca tak nie jest.

Spadki są, paniki nie ma

Rossignol to producent nart, na które zawsze znajdzie się nabywca. Asortyment tej marki jest na tyle szeroki, że każdy pasjonat narciarstwa znajdzie w nim coś dla siebie. Oczywiście zamknięte ośrodki narciarskie i tak zniechęciły większość osób do jazdy na nartach i – co istotne – również do ich zakupu, ale… nadal można znaleźć narciarzy, którzy chętnie kupują sprzęt oferowany przez Rossignola.

Dlaczego? Ponieważ obecna sytuacja pandemiczna i gospodarcza nie będzie trwać wiecznie. Co więcej – kupno nart Rossignola opłaca się dziś o wiele bardziej, niż kiedykolwiek indziej. Przeszukując outlety można znaleźć i takie modele nart, które, będąc w dobrej jakości, można kupić nawet i za połowę standardowej ceny. Nic zatem dziwnego, że wielu narciarzy przygotowuje się w ten sposób na przyszły sezon.

Koniec z targami? To nie problem

Pewnym ciosem dla marki Rossignol jest oczywista przerwa w organizacji targów, które to w latach ubiegłych odgrywały ogromną rolę w prezentacji i promocji tej niezwykłej marki i oferowanych przez nią nowatorskich rozwiązań. Na szczęście – jak na giganta przystało – Rossignol uczy, że w promocję można inwestować również w czasach pandemii.

Jak to wygląda w praktyce? Producent nart Rossignol stale współpracuje z wieloma markami, w tym z Citroenem. Nie bez znaczenia jest też utrzymywanie stałego kontaktu z Klientami, chociażby poprzez ciągłą aktualizację firmowanej przez Rossignola aplikacji. Jednym słowem – marka ta nadal funkcjonuje a cykle życia jej nowych produktów wciąż znajdują się w fazie wzrostu.

Nowości nadal popularne

Trzeba przyznać, że pandemia pojawiła się w dość korzystnym dla producenta sprzętu narciarskiego okresie. Sezon zimowy zdążył się już rozpocząć, co w oczywisty sposób przełożyło się na utrzymanie trendów w sprzedaży. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w sezonie 2020 pojawiły się nowe narty Rossignol, w tym model NOVA 2 + XPRESS. Na chwilę obecną nie ma zatem obaw, by sytuacja w firmie miała się pogorszyć.

Podsumowując, obecna sytuacja gospodarcza, społeczna i zdrowotna nie wpłynęła jeszcze na płynność finansową marki Rossignol. Być może, gdyby utrzymywała się ona dłużej, można by mówić o pewnym kryzysie. Na szczęście nic nie zapowiada, by w przyszłym sezonie kryzys nadal miał miejsce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Check Also

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Posiadanie własnego samochodu jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponoszone koszty nie ograniczają się do …