Home / Zdrowie i Uroda / Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Szukając pierścionka zaręczynowego mężczyźni zazwyczaj kierują się klasycznymi wzorami – wybierają proste pierścionki ze złota, w których koronie osadzany jest cenny diament. Jubilerzy przekonują jednak, że wybór jest znacznie szerszy! Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego warto rozważyć więc inne opcje – być może przypadną one wybrance serca bardziej do gustu!

Nowoczesne wzornictwo i nietuzinkowe kamienie

Decydując się na zaręczyny mężczyzna pragnie obdarować kobietę wyjątkową biżuterią. Dzisiaj w sklepach jubilerskich takich jak savicki.pl znajdziemy szeroki wybór eleganckich pierścionków, utrzymanych zarówno w klasycznej formie, jak i o nowoczesnym designie. To, co przyciąga uwagę to kamienie – zastosowanie pięknych kamieni szlachetnych i półszlachetnych znacząco poszerzyło możliwości wyboru. Kupujący coraz chętniej przekraczają granice utartych schematów i wybierają biżuterię ozdobiona wspaniałymi szafirami, rubinami, szmaragdami. Szeroka paleta kolorystyczna kamieni sprawia, że możliwe jest wykonanie wymarzonego pierścionka na indywidualne zamówienie.

Na co zwracać uwagę podczas kupna pierścionka zaręczynowego?

Podstawą w kupnie pierścionka jest oczywiście określenie próby złota. Jedną z najczęściej wybieranych i najbardziej rekomendowanych jest próba 585 w której stosunek złota i domieszek innych metali daje najlepsze rezultaty. Pamiętajmy, że wyższa próba złota oznacza, że pierścionek stanie się bardziej plastyczny i podatny na uszkodzenia. Taka biżuteria nie może być noszona każdego dnia! Ważny jest też kolor złota – do wyboru mamy złoto żółte, białe, różowe.

Szukając pięknego kamienia szlachetnego przede wszystkim miejmy na uwadze jego twardość – jest ona określana w dziesięciostopniowej skali Mohsa. Im wyższa wartość, tym bardziej trwały kamień.

Check Also

Jakie perfumy kupujecie dla siebie i dlaczego?

  Czy i wy jesteście użytkownikami perfum? Na pewno wielu z was tak.

https://aahasc.org/co-zabrac-na-zimowisko/ https://catapultconsultingsolutions.com/charakter-iso-9001/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/71-klasyczne-meble-lazienkowe