Home / Zdrowie i Uroda / Lifting nićmi PDO – idealne napięcie skóry bez użycia skalpela

Lifting nićmi PDO – idealne napięcie skóry bez użycia skalpela

Marzysz o podniesieniu opadających policzków i pozbyciu się zmarszczek, ale obawiasz się zabiegów chirurgicznych? Wypróbuj lifting nićmi.

Lifting nićmi PDO – efekt idealnego napięcia skóry bez użycia skalpela

Nici liftingujące wprowadza się pod skórę, gdzie tworzą swoisty stelaż, który nadaje jej młody wygląd i utrzymuje go przez wiele miesięcy. Jest to mało inwazyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Dowiedz się więcej na temat liftingu nićmi PDO.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące służą do wzmacniania i podnoszenia skóry, która osłabiona jest na skutek procesu starzenia. Wprowadza się je w odpowiednich miejscach pod skórą, gdzie utrzymują się przez okres kilku miesięcy, po czym ulegają rozpuszczeniu i wchłonięciu przez organizm. Dodatkowo obecność nici liftingujących w skórze uruchamia naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet przez dwa lata.

Lifting nićmi najlepiej sprawdza się w celu podnoszenia skóry twarzy, zwłaszcza w obszarach takich jak żuchwa, linia brwi, policzki czy czoło, a także w niektórych miejscach na ciele, między innymi szyi i dekolcie. Istnieją różne rodzaje nici liftingujących. W warszawskiej Klinice Miracki skorzystasz m.in. z liftingu nićmi PDO.

Czym charakteryzują się nici PDO?

Nici PDO (First Lift) to gładkie, syntetyczne włókna, które nie posiadają stożków ani haczyków. Wykonane zostały z polidioksanonu (stąd nazwa PDO) – strukturę tego tworzywa tworzą zwykle dwa skręcone stałe włókna (polifilamenty) lub jedno (monofilament). Nici PDO po upływie kilku miesięcy, rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest dobrze znany w medycynie. Materiał ten wykorzystywany jest do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w medycynie estetycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii czy okulistyce. Lifting nićmi polidioksanonowymi nie tylko wzmacnia i podtrzymuje tkanki, ale też stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry.

Na czym polega lifting nićmi?

Lifting nićmi PDO to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wykonywany z powodzeniem na całym świecie. Wykonuje się go po znieczuleniu skóry kremem anestetycznym. Procedurę przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Nić umieszczana jest na sterylnej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone obszary twarzy. Technika aplikowania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do klasycznego liftingu chirurgicznego. Kilka dni po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona lub opuchnięta w tym czasie zaleca się ograniczenie mimiki twarzy oraz unikanie rozgrzewania miejsc, w które wstrzyknięto nici.

Jakie efekty można uzyskać przy użyciu nici liftingujących?

Dzięki wielokierunkowemu działaniu (stymulowanie kolagenu i mechaniczne podciąganie tkanek) lifting nićmi PDO zapewnia efekt długotrwałego napięcia skóry i odmłodzenia. Efekty zabiegu nićmi liftingującymi przypominają nieco reakcję skóry po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Nici PDO dają jednak bardziej naturalne rezultaty, gdyż nie hamują aktywności mięśni twarzy, a jedynie je osłabiają.

Lifting twarzy widoczny jest niemal od razu po zabiegu. W dłuższej perspektywie czasu dochodzi także do zagęszczenia i ujędrnienia skóry oraz spłycenia zmarszczek. Po około 10-14 dniach od wprowadzenia nici liftingujących rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne widoczne są do 24 miesięcy.

Efekty, jakie można uzyskać podczas liftingu nićmi to m.in.:

  • poprawa owalu twarzy,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcja pionowych i poziomych zmarszczek na czole,
  • podniesienie linii brwi,
  • likwidacja „worków” i cieni pod oczami,
  • podniesienie policzków,
  • wygładzenie fałdu nosowo-wargowego,
  • delikatne podniesienie biustu.

Dowiedz się więcej na temat nici liftingujących – skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Check Also

Skuteczne urządzenia kosmetyczne do salonów kosmetycznych. Sprawdź nowości roku 2022! Zapoznaj się z ofertą PCZK

Wyposażenie salonu kosmetycznego w najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sprzęt medyczny, powinien być celem właścicieli, którzy chcą …